OLIMPIADY

XXX Olimpiada wiedzy i umiejętności budowlanych

Z roku na rok w olimpiadzie budowlanej uczestniczy coraz więcej młodzieży uczącej się w technikach budowlanych. W tym roku w eliminacjach szkolnych uczestniczyło 2795 osób w całym kraju. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 695 osób, a na Finał Centralny przyjechało 90 osób z całego kraju.

Uczeń IV klasy technikum budowlanego z naszej szkoły Tomasz Roszczyk, którym opiekowała się merytorycznie pani mgr inż. Małgorzata Cierocka zajął pierwsze miejsce w eliminacjach okręgowych i zakwalifikował się do Finału Centralnego.

Tegoroczny Finał miał przebieg bardzo uroczysty z powodu XXX jubileuszowej edycji OWiUB i odbywał się w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku w dniach 6-8 kwietnia. Program finału przewidywał:

6.04.2017 - przyjazd wszystkich uczestników, zakwaterowanie i spotkanie informacyjne opiekunów.

7.04.2017 - losowanie i zajmowanie miejsc. Uroczyste rozpoczęcie Finału Centralnego

Trzy części pisemne Olimpiady od godziny 900 do 1500 

Opiekunowie w tych godzinach zostali zaproszeni do zwiedzania Białegostoku, a wieczorem na uroczystą kolację, na której oprócz tradycyjnych potraw podano regionalne przysmaki.

8.04.2017 - Uroczyste zakońćzenie Finału Centralnego XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych i ogłoszenie wyników. Finał ten dostarczył nam wielu emocji, bo bardzo długo czekaliśmy aż zostanie wyczytane nazwisko Tomka, ponieważ wyniki ogłaszane są od ostatniego miejsca. W końcu doczekaliśmy się - Tomasz Roszczyk II miejsce - srebrny medal!!!!!!

Uczeń naszej szkoły Tomek Roszczyk drugi w kraju - olbrzymi sukces Tomka i jego opiekuna. 

Pani Cierocka również została doceniona i otrzymała puchar za II miejsce w rankingu opiekunów. Radości i gratulacjom nie było końca.

Chcielibyśmy podziękować organizatorom Finału Centralnego XXX OWiUB Zespołowi Szkół Budowlano-Geodezyjnych Olimpiada została znakomicie przygotowana i bardzo sprawnie przebiegła, a my wyjechaliśmy bardzo szczesliwi i z dobrymi wspomnieniami.

Barbara Sęk

 

Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał
Olimpiada Budow...
Olimpiada Budowlana 2017 Finał Olimpiada Budowlana 2017 Finał