Warsztaty ekologiczne w Niegoszczy

W dniu 26 września zorganizowaliśmy wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy, gdzie uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach o tematyce ekologicznej. Warsztaty były prowadzone przez eksperta Pawła Kaźmierskiego, który w przystępny sposób przekazał wiedzę na temat ochrony środowiska, bioróżnorodności oraz zrównoważonego rozwoju.

Po intensywnych zajęciach młodzież miała czas na relaks i regenerację sił, delektując się smaczną pizzą. To była doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz integracji w miłej atmosferze.

Na zakończenie dnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Zielone życie”. Uczestnicy mieli szansę zaprezentować swoje prace, które uwieczniały piękno natury oraz ich osobiste spojrzenie na ekologię. Zwycięzcy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami, co dodatkowo zmotywowało wszystkich do dalszej twórczości.

Po warsztatach uczniowie posadzili na terenie szkoły 100 szt roślin miododajnych i przywabiających motyle

Cała wycieczka okazała się nie tylko edukacyjnym, ale również inspirującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

„Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego przez WFOŚiGW w Szczecinie ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie