Muzeum Pomorza Środkowego – Słupsk

27 września klasa V technikum architektury krajobrazu, pod opieką Pani Agnieszki Zawadzkiej, była na wycieczce w Słupsku. Celem wyjazdu było zapoznanie się z życiem i twórczością Witkacego. Jako że największa na świecie kolekcja prac artysty znajduje się w Muzeum Pomorza Środkowego, w Białym Spichlerzu, to tam właśnie udali się uczniowie. Wystawa okazała się dla młodzieży niezwykle interesująca – wzbudziła wiele emocji i wywołała burzliwą dyskusję, ponieważ każdy obstawał przy własnej interpretacji dzieł. Najbardziej poruszające okazały się szkice i rysunki. Oprócz uczty duchowej, czyli kontaktu ze sztuką, nie zabrakło zabawy.  Sporo czasu zajęło uczniom ułożenie puzzli – pełnowymiarowego portretu Zofii Nawrockiej. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Herbaciarni w Spichlerzu, gdzie przy pysznej herbacie młodzież grała w „Odjechane jednorożce”. Pełni wrażeń uczniowie zapewniają, że chętnie przeżyliby taką przygodę jeszcze raz.