Doradztwo zawodowe

Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz
stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.”

W naszej szkole realizujemy różne projekty unijne, które wspierają rozwój uczniów i zwiększają ich kompetencje zawodowe. Zakończyła się kolejna edycja projektu: „Moją perspektywą KWALIFIKACJE”. Uczniowie biorący udział w projekcie odbywali zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego.
W trakcie zajęć grupowych uczestnicy poznawali informacje ze świata zawodów,  rynku pracy. Uczyli się technik negocjacyjnych,  odbywania rozmów kwalifikacyjnych i redagowania pism aplikacyjnych. Natomiast na  indywidualnych  poszerzali wiedzę o sobie, swoich wartościach i zainteresowaniach, planując własny rozwój edukacyjno-zawodowy.  Uczniowie korzystali z różnych narzędzi badawczych wspomagających pracę doradczą. Uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych, a także nabywali nowych umiejętności praktycznych.

Wszystkim uczestnikom projektu życzę udanych wyborów oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich marzeń i planów.

Oto kilka zdjęć dokumentujących naszą pracę z zakresu doradztwa zawodowego.