Florystyka

W związku z realizacją zadań w ramach projektu „Moją perspektywą – KWALIFIKACJE!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie  klasy  technik architektury krajobrazu uczestniczyli w zajęciach florystycznych.  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak przygotować materiał florystyczny, jak zapewnić długie życie kwiatom,  ułożyć kwiaty w bukiet czy stworzyć kompozycję okolicznościową. Uczestnicy wzbogacili swoją  wiedzę o pielęgnacji, przechowywaniu, doborze, układaniu i komponowaniu materiału florystycznego. Uczestnicy samodzielnie wykonywali kompozycje i ozdoby w szkle, świąteczne, funeralne, modne obecnie flower boxy, bukiety i kompozycje sezonowe.  Swoją wiedzę z tego zakresu przeżył również nauczyciel uczący na kierunku technik architektury krajobrazu dzięki udziałowi w kursach florystycznych.