Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego 2019/2020r.

Koszalin 21.01.2020 r.

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego 2019/2020r.

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020, od września, zajął się naborem nowych członków, uczniów klas I, i wyborem przewodniczącego oraz Zarządu S.U. Do opiekuna samorządu zgłosili się kandydaci na przewodniczącego. Każdy z nich musiał przygotować swoją kampanię wyborczą. Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Krystyna Teresiak, wraz z odchodzącym Zarządem powołała Komisję Wyborczą, Komisję Skrutacyjną, przygotowała listy do głosowania i ogłosiła, że 11 października 2019 r. będzie dniem wyborów.

Uczniowie chętnie brali udział w głosowaniu i dokonali wyboru.

Przewodniczącym S.U. został Hubert Zmuda – Trzebiatowski, uczeń klasy III TB, zastępcą przewodniczącego została Maria Kopeć, uczennica klasy II AK, a skarbnikiem Oliwia Kopczyńska, uczennica kl. IIAK.

29 października 2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę integracyjną dla wszystkich klas I – tzw. „kotowanie”. Ze względu na dużą ilość klas pierwszych, zmuszeni byliśmy imprezę zrobić na sali gimnastycznej. Samorząd Uczniowski wraz z klasą II TB przygotował wiele zabawnych konkurencji. Były przebieranki i śpiewanie piosenek, tańce i układanie puzzli. Najwięcej punktów zdobyła klasa I TEC, która za rok wraz z S.U. przygotuje imprezę integracyjną dla pierwszaków.

W listopadzie Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnych wróżb andrzejkowych, które przeprowadzone zostały w czasie przerw lekcyjnych. Uczniowie wróżyli z kart, losowali karteczki z przepowiedniami. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana zabawa andrzejkowa na łączniku szkolnym.

W listopadzie Samorząd Uczniowski zorganizował akcję zbierania kartek urodzinowych dla niepełnosprawnego czterolatka. Każda klasa napisała piękne życzenia urodzinowe, a kartki wraz z drobnymi upominkami trafiły do małego Wiktora.

Samorząd Uczniowski postarał się również o „prawdziwego Mikołaja” i z okazji mikołajek zaprosił wszystkie klasy wraz z wychowawcami do robienia zdjęć pamiątkowych.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego biorą udział we wszystkich imprezach organizowanych przez szkołę i reprezentują naszą „Budowlankę” w środowisku lokalnym. Chętnie pomagają nauczycielom w organizowaniu różnych uroczystości, zawsze można na nich liczyć.

Opiekun SU K. Teresiak

Skip to content