Wycieczka do ogrodów Hortulus w Dobrzycy

W związku z realizacją zadań w ramach projektu „Moją perspektywą – KWALIFIKACJE!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 15.06.2022 i 22.05.2023, uczniowie klasy technik architektury krajobrazu  uczestniczyli w wycieczce do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Jest to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Jest to miejsce w którym uczniowie mogą wzbogacać swoją wiedzę z zakresu roślin ozdobnych oraz urządzania roślinnych obiektów architektury krajobrazu.

Skip to content