Zajęcia z doradztwa zawodowego 2019

zajecia z doradztwa zawodowego 2019

„Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz
stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.”

W naszej szkole realizujemy różne projekty unijne, które wspierają rozwój uczniów i zwiększają ich kompetencje zawodowe . Obecnie trwają kolejne edycje projektów: „Moją perspektywą ZAWÓD i Czas na ZAWODOWCA” W tym roku biorą w nich udział uczniowie klasy I i II TAK, a także II i III TCPG, którzy przeszli pomyślnie proces rekrutacyjny oraz zostali objęci m. in. wsparciem z doradztwa zawodowego.
W trakcie zajęć grupowych uczestnicy poznają informacje ze świata zawodów, o rynku pracy. Uczą się technik negocjacyjnych, rozmów kwalifikacyjnych i redagowania pism aplikacyjnych. Natomiast na indywidualnych poszerzają wiedzę o sobie, swoich wartościach i zainteresowaniach, planują własny rozwój edukacyjno-zawodowy. Uczniowie korzystają z różnych narzędzi badawczych wspomagających pracę doradczą. Uczestniczą w wycieczkach zawodoznawczych, a także nabywają nowych umiejętności praktycznych. Wszystkim uczestnikom projektu życzę udanych wyborów oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich marzeń i planów.

Oto kilka zdjęć dokumentujących naszą pracę z zakresu doradztwa zawodowego.

Skip to content