II edycja Dnia Przemysłu Drzewnego

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Dnia Przemysłu Drzewnego organizowanego przez Filię Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Z uwagi na wprowadzone przez rząd obostrzenia wydarzenie to będzie miało charakter online. Część zaplanowanych wydarzeń dostępnych będzie w czasie rzeczywistym, część z kolei dostępnych pod załączonymi linkami. Taka forma umożliwia nam dotarcie do niemal nieograniczonej liczby zainteresowanych wydarzeniem.

Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie zeszłorocznej edycji, w której uczestniczyło ponad 800 osób, chcielibyśmy aby i ta odsłona, mimo innej formy, cieszyła się zainteresowaniem co najmniej jak zeszłoroczne. Dlatego zwracamy się do Państwa z olbrzymią prośbą. Chcielibyśmy aby Państwa szkoła aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. W załączeniu przesyłamy zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w II edycji Dnia Przemysłu Drzewnego a także agendę wydarzenia w formie plakatu.

Zgodnie z agendą spotkania zaplanowano również konkurs dla uczniów w formie testu. Pytania i zagadnienia poruszane w konkursie dotyczą informacji podawanych podczas II Dni Przemysłu Drzewnego a także informacji zawartych na stronie internetowej Filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku (wpd.tu.koszalin.pl). Konkurs jest w formie testu jednokrotnego wyboru (zaznaczamy tylko jedną odpowiedź). Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci zestawu konstrukcyjnego Totem Maker Mini Lab o wartości ponad 400 zł. Przewidziana jest również nagroda dla szkoły, z której pochodzi zwycięzca konkursu – jest nią robot Abilix Krypton 8 V2 – robot edukacyjny STEM o wartości około 3000 zł.

Planowany termin wydarzenia to 16 kwietnia 2021 roku (piątek) w godzinach 9:00÷18:00, przy czym spotkania online przewidziane dla uczniów odbywać się będą w godzinach 12:00÷14:00.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału i życzymy sukcesów w konkursie.