Dzień Promocji Zdrowia

„Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpią”

Stres, zmęczenie, życie w ciągłym biegu-brzmi znajomo? Czy wiesz, że brak czasu, snu, ruchu
i  napięcie mięśniowe w naszym organizmie mają negatywny wpływ na zdrowie i życie oraz funkcjonowanie człowieka w miejscu nauki czy pracy?

Właśnie na te i inne zagadnienia szukaliśmy odpowiedzi podczas Dnia Promocji Zdrowia zorganizowanego w naszej szkole 17 czerwca 2021 r.  Uczniowie skorzystali z wielu  form aktywności
 i współpracy. Mogli rywalizować w rozgrywkach tenisa stołowego, spróbować swoich sił w partiach szachów, skorzystać z kącików porad psychologa, doradcy zawodowego i pedagoga, czy uczestniczyć
w prelekcjach nt. antykoncepcji, chorób cywilizacyjnych przygotowanych przez panią pielęgniarkę.
 A w przerwach zamienić tuczące, słodkie przekąski na pożywne, świeże i pełne witamin owoce.

Uczniowie już kilka dni wcześniej wraz z wychowawcami włączyli się aktywnie w przygotowania tego wydarzenia i wykonali przepiękne, kolorowe plakaty, które ozdobiły ,na co dzień mniej barwne ściany szkolnych korytarzy,  które stały się skarbnicą informacji o zdrowiu. Każdy mógł znaleźć miejsce dla siebie włączyć się w działania, bo chociaż zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia, wszystko jest niczym.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w dniu promocji zdrowia.

Anna Sowińska