Dzień Drzewa

 08.10.2021 w naszej szkole odbył się Dzień Drzewa. Z tej okazji uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu przygotowali plakaty, z których mogliśmy zaczerpnąć cennych informacji o roli drzew w środowisku, ich właściwościach terapeutycznych oraz znaczeniach w horoskopie celtyckim (tu bardziej z przymrużeniem oka).

Na długiej przerwie odbył się pokaz wykonywania papieru czerpanego, konkurs
z rozpoznawania gatunków drzew oraz wystawa prac uczniów z wykorzystaniem drewna.  W ciągu całego dnia młodzież I klas Technikum brała udział w GRZE TERENOWEJ, której celem było odnalezienie drzewa dla swojej drużyny. Na terenie szkoły wyznaczono punkty, przy których uczestnicy wykonywali zadania zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Przygotowane zadania sprzyjały poznaniu roli drzew w środowisku i rozpoznawaniu cech morfologicznych roślin drzewiastych.  Młodzież  przytulała się do drzew, przynosiła ich części – liście, owoce, nasiona, wykonywała 'ludziki’ z kasztanów, bukiety z liści klonu, czy rysowała kredą na dziedzińcu szkolnym fragmenty drzew.

Uczniowie bardzo się zaangażowali i z przejęciem wykonywali wszystkie zadania.
Grę najszybciej ukończyła klasa I TAK . Wszystkie klasy otrzymały słodkie upominki, a wygrana drużyna dodatkowo Voucher na wolny dzień od odpowiedzi ustnej i kartkówek.

Małgorzata Pawliszyn