Szlachetna paczka – podsumowanie

W dniach 26.11.2021 r. – 09.12.2021 r. przeprowadzono w naszej szkole zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości dla Pana Henryka – mieszkańca gminy Tychowo, który był w bardzo trudnej sytuacji materialnej – w ramach ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy osobom najuboższym „Szlachetna Paczka”.

Pan Paweł Segień, koordynator akcji wspólnie z uczniami i rodzicami oraz dyrekcją szkoły  propagowali akcję w celu zbiórki najpotrzebniejszych artykułów.

Akcja przerosła nasze oczekiwania i 11 grudnia 2021 roku dostarczono 24 paczki do siedziby „Szlachetnej Paczki” w Tychowie (ul. Dworcowa 11), gdzie koordynator  został uroczyście przywitany przez wolontariuszy oraz ich współpracowników, którzy nie kryli zadowolenia z powodu tak dużej ilości prezentów, jaką otrzyma Pan Henryk. Dzięki włączeniu się w akcję „Szlachetna Paczka” ZS nr 7 w Koszalinie otrzymał certyfikat udziału wraz z gratulacjami i symboliczny upominek. Cała akcja pomocy rodzinie zakończyła się sukcesem uczniów ZS nr 7 w Koszalinie oraz ich rodziców, którzy nie tylko włączyli się w nią, ale potrafili zrozumieć potrzebujących.

Po dostarczeniu paczek Pani Renata – wolontariuszka poinformowała koordynatora akcji telefonicznie i mailowo, że Pan Henryk jest bardzo szczęśliwy i dziękuje za prezenty, które pozwolą mu spokojnie i radośnie spędzić święta Bożego Narodzenia.