Praktyki w Hiszpanii (Walencja-cz.2)

Nasz szkoła uczestniczy w projekcie POWER pt. „Zagraniczne mobilności uczniów ZS
nr 7 w Koszalinie biletem do kariery zawodowej.
”  Od 26 lutego do 5 marca 2022 odbył
się drugi dwutygodniowy wyjazd uczniów na praktyki do Hiszpanii. Wyjechały dwie grupy: uczniowie z klasy Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej oraz uczniowie ze szkoły branżowej uczący się w zawodzie Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie .

„Monterzy” odbywali zajęcia na budowach ucząc się tynkowania, tapetowania oraz  malowania. „Graficy” odbywali praktyki w ośrodku szkoleniowym i uczyli się obsługi programów do animacji cyfrowej i tworzenia filmów. Na zakończenie praktyk uczniowie otrzymali certyfikaty.

W czasie wolnym zwiedzaliśmy Walencję. To piękne miasto w którym znajduje się historyczne średniowieczne centrum, wspaniały park Turia i bardzo nowoczesny kompleks budynków, na który składają się oceanarium, muzeum techniki, opera i kino 4D.

W sobotę 26.02.22 pojechaliśmy na wycieczkę do Peniscola, gdzie zwiedziliśmy piękny zamek templariuszy z 1294, oraz park przy twierdzy.

Uczestniczyliśmy również w rozpoczęciu Fallas, czyli święta ognia. Przy akompaniamencie orkiestr i w towarzystwie faller i fallerów w tradycyjnych strojach maszerowaliśmy przez miasto, oglądaliśmy pokazy sztucznych ogni. Wybraliśmy się także
na plażę del Cabanyal, gdzie odbył się mecz piłki nożnej.  Spróbowaliśmy hiszpańskich specjałów podczas uroczystej kolacji.

Opiekunowie grupy – Magdalena Bugajska i Sławomir Bugajski