XXXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Tradycyjnie już uczniowie klas technikum budowlanego z naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku szkolnym również rozpoczęli przygotowania do niej we wrześniu, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach organizowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych- Panią Małgorzatę Cierocką i Pana Sławomira Skrzyńskiego. Dzięki temu nie tylko ugruntowali swoją wiedzę przedmiotową, ale też poszerzyli kompetencje zawodowe o nowe umiejętności. Zwieńczeniem przygotowań było przystąpienie uczniów do szkolnego etapu Olimpiady. Wyłoniono 4 reprezentantów do zawodów okręgowych. Pomyślnie etap szkolny ukończyli: Zuzanna Kupka, Adrian Iwaszko, Tadeusz Stec i Andrzej Marsicki.

5 marca 2022 r. odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Stargardzie. Wzięło w nim udział 26 uczestników z 6 techników budowlanych z regionu. Naszą szkołę reprezentowali Tadeusz Stec, Andrzej Marsicki – z klasy 3 TGB oraz Zuzanna Kupka – z 3 TB. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że Tadeusz Stec zajął I miejsce i uzyskał tytuł finalisty. Tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego OWiUB.

Kolejne zmagania na szczeblu centralnym odbyły się w dniach 7-9 kwietnia 2022 r. w Opolu. Brało w nim udział 90 uczestników z całej Polski. 42 uczestników uzyskało tytuł laureata, a 44 – tytuł finalisty. Reprezentujący naszą szkołę Tadeusz Stec, zajął 37 lokatę i otrzymał tytuł laureata XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Transmisja z uroczystości zakończenia Finału Centralnego XXXV OWiUB
w ZSTiO w Opolu w dniu 9 kwietnia 2022 r.