XXI Zachodniopomorski Festiwal Nauki cz.2

29 września 2022 r. klasy 1 TGS, 1 TE, 1TAK, 3 TAE, 4TEC, 4TC, 4TB wzięły udział w  XXIZachodniopomorskim Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Koszalińską. W ramach festiwalu uczestniczyliśmy w wykładach, warsztatach (np. Giełda – jak inwestować?, Od wieży wiedzy do Centrum Wiedzy “Cognitarium” (zabawa edukacyjno-konstruktorska)) oraz pokazie świateł laserowych.

Czy wiecie, że …..

…. w Koszalinie jest 120 km rur ciepłowniczych, gdyby ułożyć je w linii prostej, to mamy „drogę” z Koszalina do Lęborka lub Goleniowa,

…. Koszalin jest wśród miast z najczystszym powietrzem w kraju.

O tym, jak również innych ciekawostkach związanych z dostarczaniem ciepła oraz ciepłej wody, dowiedzieli się uczniowie klasy I TGS, uczestnicząc w wykładzie „Transformacja energetyczna w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Koszalinie”.

Program Festiwalu przygotowano w taki sposób, że każdy mógł znaleźć interesujące zajęcia dla siebie. Każdy, kto wziął udział w Festiwalu, mógł poszerzyć swoje wiadomości z różnych dziedzin nauki.

Już dziś czekamy na kolejną edycję festiwalu.