Uczniowie w COSSG w Koszalinie

Chętni uczniowie klas maturalnych 14 grudnia 2022 r. pod opieką pani Anny Sowińskiej wybrali się do Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Młodzi ludzie mogli zobaczyć jak wygląda praca  w poszczególnych sekcjach i branżach działających
w Ośrodku. Poza szkoleniem nowych kadr, ważnymi aspektami są: bezpieczeństwo logistyczne, łączność i dbałość o kondycję fizyczną.

Uczniowie mogli popróbować swoich sił na symulatorach oraz zobaczyć jedną
z najnowocześniejszych strzelnic w kraju. Dowiedzieli się o zasadach rekrutacji i różnorodności czynności zawodowych wykonywanych w Straży Granicznej. Na pewno wiele aspektów specyfiki pracy funkcjonariuszy było dla nich nowością. 

Szczególne podziękowania należą się Panu Klaudiuszkowi Kaszubiakowi, dzięki któremu mogliśmy tak efektywnie i ciekawie spędzić czas podczas wizyty studyjnej.