Wycieczka Gdańsk – Gdynia

W dniach 23 i 24 maja 2024 roku dwie klasy z naszej szkoły – 2 TGS i 3 TC, pod opieką opiekunów Pani Justyny Maciejewskiej, Lucyny Kuźnickiej i Magdaleny Michałowskiej – Karaczewskiej, były na dwudniowej wycieczce „Gdańsk – Gdynia”.

Celem wycieczki była integracja grupy rówieśniczej, poznawanie naszego kraju, jego tradycji, zabytków kultury i historii oraz poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. W trakcie pobytu mieliśmy okazję zwiedzić Gdańsk – widzieliśmy Ratusz Starego Miasta z końca XVI wieku, Bazylikę Mariacką, Wielki Młyn oraz Fontannę Neptuna. Zwiedzaliśmy Muzeum II Wojny Światowej, braliśmy  udział w warsztatach pt. ,,Miasta przyszłości” i ,,Mózg w akcji”, które prowadzone były w Centrum Nauki ,,Eksperyment”. Kolejną dużą atrakcją była wizyta w Teatrze Muzycznym  im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Spektakl ,,Skrzypek na dachu” wywarł na nas ogromne wrażenie.

Wycieczka okazała się udana, pogoda i humory dopisały. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wypady poza Koszalin.

Organizacja:

Lucyna Kuźnicka,  Magdalena Michałowska-Karaczewska