Staże zawodowe w Hiszpanii – Malaga 2024

W terminie 9 – 23 marca 2024 r. 18 uczniów szkoły wyjechało na praktyki zawodowe do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+. Reprezentowali oni takie zawody jak: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik geodeta oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Grupą opiekowały się Dyrektor Szkoły pani Ewa Kroll oraz Zastępca Dyrektora Szkoły pani Iwona Stępniak.

Pobyt w Hiszpanii na Costa del Sol łączył naukę i rekreację. Przed południem odbywały się zajęcia praktyczne w lokalnych firmach. Uczniowie rozwijali umiejętności praktyczne oraz kształtowali kompetencje społeczne i językowe. Podczas pobytu strona hiszpańska (Idiomas Carlos V) oferowała pełne wsparcie organizacyjne oraz logistyczne. Po zakończeniu zajęć uczestnicy mieli okazję poznać miasto Malagę i okolice, zarówno indywidualnie, w czasie wolnym, jak i w formie zorganizowanych wyjazdów. Atrakcje Malagi, Grenady i Mijas oraz okoliczne miejscowości dostarczyły wielu wrażeń estetycznych i niezapomnianych wspomnień. Położenie hostelu w Torremolinos, w którym zakwaterowano uczestników projektu, bliskość plaży, terenów zielonych i licznych atrakcji zachęcało do aktywnego spędzania czasu wolnego.